Jste zde

Kočkování číslo 4 se vydařilo.

 • Pobočka 
  Česká republika
 • 20. 06. 2016
 • email
 • fb
 • twitter
 • V sobotu 18. 6. 2016 od 13:00 se v areálu zámku Úmonín u Kutné Hory již počtvrté konala charitativní akce „Předprázdninové Kočkování“. Akce byla pořádána Kočičím útulkem ALFONZ ÚMONÍN, soukromým depozitem pro nemocné a opuštěné kočky. Tentokrát se nesla v dobovém duchu starých zámeckých časů. Pro děti i dospělé byl nachystán již tradičně zajímavý a pestrý program, který byl nejen o kočičkách, ale nově i o opuštěných a nemocných koních z útulku Pamír.

   Akce „Kočkování v Úmoníně“ se konají na podporu soukromého depozita Kočičí útulek ALFONZ ÚMONÍN a mají již svoji tradici. Kromě kočiček mohli letos návštěvníci podpořit i nemocné nebo jinak handicapované koně, jejichž útulek Pamír nalezl útočiště v zámeckém areálu Úmonín. 

  Pro „Předprázdninové Kočkování“ bylo tentokrát zvoleno téma: V dobovém duchu zámeckých časů. Jak říká Šárka Charvátová: „Zámecký areál a teplé letní odpoledne přímo vybízel k něčemu netradičnímu. Věříme, že se nám podařilo společně vytvořit pohádkovou atmosféru a to nejen dobovými a pohádkovými outfity malých návštěvníků, ale i těch dospělých“.

  V sobotním odpoledni jste tak v zámeckém areálu mohli narazit na pestrou společnost. Nejen princezny, královny, prince, rytíře a krále, ale i cikány, poběhlice, poutníky nebo dokonce vodníky, skřítky, trpaslíky a další příšerky. V bohatém programu nechybělo opékání buřtíků, prohlídka zámku a volba Miss Alfonz, kde byl horkým favoritem kocourek Artuš. Zabodovala módní přehlídka modelů z darovaného oblečení a doplňků, z charitativního bazárku, fotografický atelier nebo vystoupení bojovníka Daniela. Pro děti byla jako překvapení nachystána hra „Alfonzova tlapka šikovnosti“s hrůzostrašnou komnatou a malování na kameny.