Jubilejní 10. ročník Zručského májového běhu

• 21. 05. 2024
  • email
  • fb
  • twitter
  • Již 10. ročník oblíbeného ZMB se konal 17. 5.–18. 5. 2024 s velkým množstvím účastníků i návštěvníků. Tradičně za podpory akciové společnosti Metalcom Kutná Hora. Jednalo se o 2. závod sezóny 2024 běžeckého seriálu Běhej zámky Střední Čechy.

Pro běžce byly skvěle připraveny páteční i sobotní trasy, nová 10 kilometrová trasa vedoucí krásnou přírodou kolem řeky Sázavy byla rychlá, byla výzvou pro každého. Komfortní zázemí nabízelo regionální produkty, protože preferencí je kvalita a originalita. Diplomy podepsané Jarmilou Kratochvílovou a Ludmilou Formanovou si může stáhnout z výsledků každý, ať už vyhrál nebo skončil na padesátém místě.

Díky účastníkům Lidového běhu a hlavního závodu se vybralo 61 250 Kč pro Tadeáše ze Zruče nad Sázavou, který trpí poruchou autistického spektra. Pomoc potřebným ze Zruče nad Sázavou nebo blízkého okolí se stala leitmotivem tohoto běžeckého zápolení se skvělou sportovní atmosférou.